Postet nga: Konflikti Rusi Ukraine

OKB e “shqetësuar” lidhur me raportimet për përdorimin e armëve kimike në Ukrainë

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për mbikëqyrjen e armëve kimike tha se është “e shqetësuar” lidhur me raportimet e pakonfirmuara të përdorimit të armëve ...

Tenderët e pandemisë & Rreziku nga sulmet kibernetike - LIVE

Sonte në pjesën e parë të emisionit "Kallxo Përnime" po transmetohet hulumtimi mbi tenderët e pandemisë.

Presidenti i Ukrainës, paralajmëron koalicion anti-Putin

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy tha se janë duke krijuar një koalicion anti-Putin.

Presidenti ukrainas Zelenskyy kërkon takim me presidentin rus Putin

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy që po përballet me një rritje të mprehtë të dhunës brenda dhe rreth territorit që mbahet nga rebelët e mbështetur nga Rusia ...

Zelenskiy: Do ta mbrojmë veten me apo pa partnerët tanë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy, i është bashkuar thirrjeve të liderëve perëndimorë që Rusia të shtensionojë situatën, pas grumbullimit të mbi 150,000 trupave përgjatë kufijve të ...

Uashingtoni thotë se trupat ruse pranë Ukrainës janë "gati për të goditur"

Uashingtoni tha se trupat ruse të grumbulluara pranë kufirit të Ukrainës po përparonin dhe janë "gati për të goditur".

“Nën kambanat e luftës”, Kievi mban pamjen e normalitetit

Në një pasdite të fundjavës, shqetësimi më i madh për Andriy, një student 21-vjeçar i mjekësisë në një universitet të Kievit, nuk ishte kërcë...

Lajmet më të fundit rreth krizës në Ukrainë

Diplomacia shumë intenzive vazhdoi edhe të premten në një përpjekje për ta shmangur një luftë në Evropën Lindore. Përpjekjet urgjente po bëhen pasi mbi 100,000 trupa ...