Postet nga: konflikti në ukrainë

Turqia ndalon aeroplanët rusë që shkojnë drejt Sirisë

Turqia thotë se po mbyll hapësirën e saj ajrore për aeroplanët civilë dhe ushtarakë rusë që fluturojnë në Siri.

Ukraina: Forcat ruse probleme të mëdha me furnizimet

Ushtria ukrainase njoftoi të dielën se lëvizja e njësive ruse po vazhdon drejt territorit ukrainas nëpërmjet rajoneve Kursk, Bryansk dhe Voronezh, por se ato kanë ...

Rusia pranon për herë të parë se ka humbje në radhët e ushtrisë së saj në Ukrainë

Për herë të parë, Ministria ruse e Mbrojtjes ka pranuar se po i shkaktohen humbje në Ukrainë, por nuk ka dhënë shifra.

Osmani: Vuçiq po luan sipas metodave të Putinit

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka treguar përse situata në Ukrainë mund ta destabilizojë Ballkanin Perëndimor.

Kriza ruso-ukrainase: Çfarë është NATO dhe pse Rusia nuk i beson asaj?

Aleanca ushtarake – e cila përfshin SHBA-në, Britaninë e Madhe, Francën dhe Gjermaninë – po e rrit gatishmërinë ushtarake dhe ndihmën për Ukrainën.

Serbi nderohet me çmim për luftën përkrah forcave proruse në Ukrainë

Lëvizja Novorossiya, një organizatë e drejtuar nga veterani famëkeq i ushtrisë ruse, Igor Strelkov, i ka dhënë shtetasit serb, Stevan Millosheviq, çmimin 'Mbrojtësi i Novorossiya' pë...