Postet nga: konflikt

Kurti për Reuters: Tensionet me serbët në veri mund të përshkallëzohen, paralajmëron për një konflikt të ri të mundshëm

Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti në një intervistë për Reuters ka folur për ndonjë sulm të mundshëm nga Serbia pasi trazirat me pakicë...

Ushtria ukrainase zhvillon stërvitje pranë Krimesë (VIDEO)

Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë publikoi një video që tregon ushtarët e saj duke kryer stërvitje pranë Krimesë së aneksuar. Ushtarët praktikuan vendosjen e shpejtë të raketave ...

Vrasja e pilotit në 'Luftën 10-ditore' të Sllovenisë vazhdon të shkaktojë polemika

Tridhjetë vjet më parë, në ditën e parë të luftës së Sllovenisë për pavarësi nga Jugosllavia, piloti i helikopterit Toni Mrlak u qëllua përpara ...

Wesley Clark: Millosheviq e ka bërë të pashmangshëm konfliktin

Pranimi i marrëveshjes në Rambuje nga udhëheqja e atëhershme jugosllave do të çonte ndoshta në mosndërhyrjen e NATO-s kundër caqeve të ushtrisë serbe, thotë gjenerali ...

Armenia akuzon Azerbajxhanin për shkelje të marrëveshjes

Armenia ka akuzuar Azerbajxhanin për shkelje të marrëveshjes që i dha fund luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut. Marrëveshja, e ndërmjetësuar nga Rusia, ishte ...

Irani refuzon të ulë nivelin e pasurimit të uraniumit

Irani nuk do të ndalojë aktivitetet e tij të pasurimit të uraniumit, derisa Shtetet e Bashkuara të shfuqizojnë sanksionet, ka thënë një zyrtar i lartë, raporton televizioni shtetëror ...

Protestuesit armenë hyjnë në ndërtesën e qeverisë

Disa protestues armenë, të cilët janë duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Nikol Pashinian, kanë hyrë më 1 mars në ndërtesën e qeverisë, në kryeqytetin e kë...

Shoqërohet një person në polici, pas një incidenti në Prekaz - VIDEO

Dy vëzhgues, njëri nga LVV - Ilir Munishi dhe njëri nga PDK, Kushtrim Fazliu, janë konfliktuar mes vete para pak orësh.