Postet nga: konfiskimi

Policia arreston një person për kontrabandë me kafshë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person të dyshuar për kontrabandë me kafshë.

ATK inkason mbi 700 mijë euro borxhe nga bizneset  

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se dje ka vazhduar aktivitetin e konfiskimit të borxheve të papaguara nga bizneset dhe si rezultat janë inkasuar mbi 700 mijë euro. 

Policia u konfiskoi armë nxënësve, Komuna e Ferizajt: Nga 1 shtatori shkollat me sigurim fizik

Nga 1 shtatori i këtij viti shkollat e Ferizajt do të kenë sigurim fizik. 

A mund të sekuestrohen pajisjet për prodhimin e kriptovalutave?

Sekuestrimi i pajisjeve të cilat prodhojnë monedha virtuale në Kosovë ka ngjallur debat rreth ligjshmërisë së marrjes së përkohshme të pajisjeve, të cilat hasen duke prodhuar kriptovaluta në ...

Dogana tregon se cilat kartela grafike mund të konfiskohen 

Në Kosovë, prej vitit 2015 ka nisur prodhimi i monedhave digjitale. Që nga ajo kohë deri më tani vlera e pajisjeve që prodhojnë kriptovaluta ka arritur të kalojë 20 milionë euro.

Dogana tregon nëse janë duke u konfiskuar pajisjet për prodhim të kryptovalutave që nuk janë në rrymë

Pajisjet që nuk janë në rrymë dhe janë të doganuara nuk do të konfiskohen nga shteti.

Detaje nga aksioni i konfiskimit të 272 pajisjeve për prodhimin e Bitcoinit (VIDEO)

Policia e Kosovës ka asistuar dhe mbështetur Doganën e Kosovës në realizimin e kontrollit në veri të Mitrovicës, i cili ka rezultuar me shoqërimin ...

Sekuestrohen veturat luksoze të ish-kryetarit të Shtërpcës - FOTO

Veturat e  ish-kryetarit të Komunës së Shtërpcës, Bratislav Nikoliq, janë sekuestruar me urdhër të Prokurorisë Themelore në Ferizaj.