Postet nga: konfiskimi i pasurisë

Konjufca takohet me përfaqësues të Komisionit të Venecias

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur sot në takim përfaqësues nga Komisioni i Venecias.

Cak i Byrosë Shtetërore për konfiskim do të jetë pasuria e pajustifikueshme mbi 25 mijë euro

Në mbledhjen e sotme Qeveria e Republikës së Kosovës me vota unanime miratoi projektligjin për Byronë për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme.

Fetahu: Projektligji për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme amniston kriminelët

Avokati Faton Fetahu në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se Projektligji për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme do të amnistojë kriminelët.

A do të jetë mekanizmi i duhur Byroja për konfiskimin e pasurisë?

Në debatin për pasurinë e politikanëve në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet edhe se a do të jetë mekanizëm i duhur për të përmirë...

Sa është e gatshme Kosova të konfiskojë pasurinë e pajustifikuar?

Lyra Çela, nga Ministria e Drejtësisë, ka folur për Aktin Global Magnitski përmes të cilit identifikohen shkelësit e të drejtave të njeriut që cenojnë sigurinë edhe ...

Kurti: Pasuria e paligjshme nuk është private, sepse ajo kurrë nuk është fituar (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka vlerësuar si shumë të rëndësishëm miratimin e koncept dokumentit për luftimin e kriminalitetit në vend.

Kosova drejt miratimit të ligjit për konfiskimin e pasurisë

Kosova drejt miratimit të ligjit për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme.

Ish-ministri i Drejtësisë: Pasuria që duhet konfiskuar është jashtë Kosovës

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në debatin për drejtësi në ‘Kallxo Pernime’ ka deklaruar se pasuria që duhet konfiskuar dhe hetuar për persona të ndryshëm ë...