Postet nga: Konferenca

Zhvillohet konferenca e parë STEMinists në Kosovë

Konferenca e parë STEMinists është duke u zhvilluar në hapësirat e Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Gjykata Speciale jep detaje të reja lidhur me proceset ndaj ish-eprorëve të UÇK-së

Në një konferencë për media, Angela Griep, shefe e Informimit dhe Komunikimit Publik e Gjykatës Speciale, diskutoi aspekte të ndryshme lidhur me zhvillimin e procesit gjyqësor ndaj ...

Specialja sot pritet të mbajë konferencën në rastin Thaçi dhe të tjerët

Sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes në rastin kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Hagë.

VIDEO - Gazetarët bojkotojnë konferencën e Muratit e Nagavcit, shkak vonesa e tyre

Ministri i Financave, Hekuran Murati dhe Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci u vonuan 40 minuta në konferencën e paralajmëruar, prandaj gazetarët vendosën që ta bojkotojnë kë...

Akademik Qosja: Kongresi i Drejtshkrimit varrosi përpjekjet për ndarjen e shqiptarëve në dy kombe

Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe i mbajtur në Tiranë në nëntor të 1972-ës i dha fund përpjekjeve të Serbisë për të ndarë popullin shqiptar ...

Në Prishtinë shënohet 50-vjetori i Kongresit të Drejtshkrimit

Organizuar nga Akademia e Shkencave dhe Arteve e Kosovës dhe Akademia e Shkencave e Shqipërisë po mbahet sot në Prishtinë konferenca shkencore, "Shqipja standarde sot".

IBA dhe ‘Manifesta 14’ po mbajnë konferencë në Prishtinë

Me rastin e Konferencës dhe Asamblesë së Përgjithshme të nëntë të Shoqatës Ndërkombëtare të Bienaleve (International Biennial Association -IBA), organizuar nga “Manifesta 14” ka nisur ...

Artisti gjerman po mbante konferencë në Prishtinë, habitet kur ndalet rryma

Galeria Kombëtare e Kosovës organizoi sot një konferencë për media lidhur me Ekspozitën Ndërkombëtare “Çmimi Muslim Mulliqi”, ku pak para fillimit të saj, në ...