Postet nga: Komunikacioni

VIDEO - Vetura bllokon komunikacionin vetëm për t'a ruajtur kolonën e 'krushqve'

Një veturë e dasmorëve kanë penguar komunikacionin në një rrugë magjistrale të Kosovës.

Semaforët afër shkollës ‘Ali Sokoli’, në Prishtinë ka një muaj që janë jashtë funksionit

Në rrugën “Fehmi Lladrovci”, afër shkollës së mesme të mjekësisë “Ali Sokoli”, në Prishtinë, nuk janë duke funksionuar seamforët rreth një muaj.

Voziti trefish më shumë se shpejtësia e lejuar, gjobitet 19-vjeçari me 500 euro dhe 5 pikë negative

Në rrugën ku shpejtësia e lejuar është 40 kilometra në orë, një 19-vjeçar ka vozitur trefish më shpejtë apo 121 kilometra në orë.

Vetura e Policisë thyen rregullat e komunikacionit - VIDEO

Një veturë e Policisë së Kosovës është parë duke thyer rregullat e trafikut rrugor.

Komuna e Vushtrrisë apelon shoferët që ta përdorin rrugën alternative R220 Pestovë - Bukosh

 

Nga janari vdiqën 42 persona nga aksidentet në trafik

Për periudhën kohore janar-maj 2021, kanë ndodhur 37 aksidente fatale dhe kanë humbur jetën 42 persona, kështu ka njoftuar Policia e Kosovës. Në një komunikatë për media ...

'Impact' dhe 'Beethoven' shënojnë nesër ditën e përkujtimit të viktimave në komunikacion

Me moton “Një lule për ata që s’janë”, Qendra për Zhvillim Multikulturor,“Impact” edhe Shkolla e Muzikës, Artit dhe Baletit, “Beethoven” në Prishtinë, do të shë...

VIDEO - Komunikacion i vështirësuar në rrugën Mavrovë – Gostivar

Komunikacioni në rrugën Mavrovë – Gostivar po zhvillohet në mënyrë të vështirësuar, për shkak se siç mund të shihet edhe nga pamjet degët e drunjve ...