Postet nga: Komunat

Miratohet Ligji që mundëson bartjen e të hyrave vetanake te komunat

Më 83 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin përmes të cilit parashihet zhbllokimi i të hyrave vetanake të komunave.

Kuvendi fut në rend të ditës ndryshimin e ligjit që mundëson bartjen e të hyrave vetanake te komunat

Kuvendi i Kosovës përmes një mocioni ka plotësuar rendin e ditës, për të mundësuar bartjen e të hyrave vetanake të komunave.

ASHAK: Serbia mbetet faktor destabilizues në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës (ASHAK) ka reaguar për zhvillimet në tri komunat veriore duke konsideruar se situata e krijuar atje është rezultat i politikave ...

Policia flet për protestat në 3 komunat veriore: Po vazhdojnë angazhimet për ofrimin e sigurisë

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se janë duke punuar vazhdimisht për ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike ...

Zhvillimet e fundit në veri

17:25 - Disa pjesëtarë të KFOR-it largohen nga Leposaviqi

Abdixhiku: Moskoordinimi me aleatë, në veçanti me SHBA-të është thjesht akt antishtetar

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në veri të vendi, duke konsideruar se moskoordinimi me aleatët, në veçanti me SHBA-të “është ...

Zhbllokohet puna në Kuvend, LDK e AAK pajtohen me qeverinë për të hyrat vetanake të komunave

Partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë deklaruar se prej sot do t'i rikthehen votimit në Kuvendin e Kosovës ...

Ministri Peci deklarohet për kompensimin e komunave të prekura nga vërshimet

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci tha se komunat e prekura nga vërshimet si pasojë e të reshurave të shiut, shumë shpejtë pritet të kompensohen.