Postet nga: Komunat veriore

Ambasadori i SHBA-së: Nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve në veri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka thënë se nuk janë krijuar kushtet e duhura për momentin që të mbahen zgjedhjet e ...

Japin dorëheqje edhe asamblistët e kuvendeve të komunave veriore

Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës dhënë dorëheqje sot nga postet e tyre.

Ministri Sveçla vizitoi komunat veriore, takoi banorët e asaj zone

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se dje ka vizituar komunat veriore dhe ka takuar qytetarë të Kosovës të asaj zone.

Gashi tregon pse është e rëndësishme të dihet se kush i menaxhon dhe i mbikëqyr kamerat në veri të Kosovës

Gazetari hulumtues i KALLXO.com, Kreshnik Gashi, në emisionin “Kallxo Përnime” tha se hetuesit e Policisë së Kosovës dhe njerëzit që e menaxhojnë Policinë e Kosovës ...

Strukturat paralele dhe brishtësia e shtetit

Edhe 14 vjet pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës dhe marrëveshjes me Serbinë për shuarjen e strukturave paralele, këto të fundit vazhdojnë të ekzistojnë dhe veprojnë ...

KOSTT ndërpret pagesën e rrymës për katër komunat veriore, skadon marrëveshja gjashtëmujore me Qeverinë

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) ka ndërprerë mbulimin e shpenzimeve të energjisë elektrike në katër komunat me shumicë serbe në ...

KMDLNj reagon ndaj vendimit të gjykatës që anuloi pagesën e rrymës për katër komunat me shumicë serbe

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës për anulimin e vendimit të ...

ZRrE ende nuk e ka pranuar vendimin e gjykatës që anuloi pagesën e rrymës për katër komunat me shumicë serbe

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ende nuk e ka pranuar vendimin zyrtar të Gjykatës Themelore në Prishtinë për kundërligjshmërinë e vendimit që t’u paguhet rryma ...