Postet nga: Komunat veriore

Ambasadori i SHBA-së përfundon takimin me kryetarin e Zubin Potokut dhe Zveçanit - VIDEO

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier ka përfunduar takimin  me Izmir Zeqirin, kryetarin e Zubin Potokut dhe Ilir Pecin, kryetarin e zgjedhur ...

Sindikata e Policisë së Kosovës: Gjendja shëndetësore e policëve të lënduar është e mirë

Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri ka vizituar sot Kampin e Njësive të Specializuara Policore në Belvedere.

Osmani: Kryetarët e komunave veriore të betohen brenda afateve ligjore

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të premten se e rëndësishme që kryetarët e rinj të katër komunave në veri të Kosovës, ...

Supremja: Pagesa e rrymës për komunat në veri është trajtim i pabarabartë për qytetaret

Gjykata Supreme e ka refuzuar si të pabazuar kërkesën për rishqyrtim të jashtëzakonshëm të vendimit gjyqësor, të parashtruar nga Zyra e Rregullatorit për ...

Vuçiq: Serbët nga Kosova të indinjuar nga Prishtina dhe komuniteti ndërkombëtar

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media pas takimit me përfaqësuesit e Listës Serbe ka thënë se qytetarët serb nga jugu ...

Lista Serbe s`merr pjesë në zgjedhjet për komunat veriore, Kurti kërkon nga BE të dënoj shkeljen e marrëveshjes

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar lidhur me mos pjesëmarrjen e Listës Serbe në zgjedhjet lokale për 4 komunat veriore.

Lista Serbe nuk aplikon për pjesëmarrje në zgjedhjet në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë, ka thënë të mërkurën se asnjë subjekt politik nuk ka aplikuar për të marrë pjesë në zgjedhjet e jashtë...

Pak të interesuar për zëvendësimin e policëve në veri

Rreth 140 pjesëtarë të komuniteteve joshumicë aplikuan në konkursin e Policisë së Kosovës për punësimin e punëtorëve të rinj në pjesën veriore të vendit, ...