Postet nga: komunat e veriut

Jeta në qytetet që nuk i lidh transporti me Prishtinën

Komunat e veriut të Kosovës nuk kanë linja të rregullta të transportit ndërurban me Prishtinën. Qytetarët udhëtojnë me kombi dhe mënyra alternative, kurse nga ...

Mehaj viziton familjet e dëshmorëve në komunat veriore të Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, në vazhdën e vizitave në familjet e dëshmorëve të kombit ka takuar dhe familjet e dëshmorëve në vendbanimet e pjesë...

Qeveria njofton se ka ndaluar qarkullimin nga 21:00 deri në 05:00 për 4 komunat e veriut

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se në mbledhjen e sotme të Qeverisë në formë elektronike ka marrë vendim që të ndalojë qarkullimin nga ora 21:00 deri në 05:00 të mëngjesit ...

Leposaviq, edhe një i vdekur nga COVID-19.

Në 24 orët e fundit në Komunat e Veriut janë konfirmuar edhe katër raste të reja me COVID-19, ndërsa janë shëruar shtatë pacientë, përderisa në total ...

‘Iluzioni’ i funksionimit të komunave veriore

Që nga dorëheqja e kryetarëve të katër komunave me shumicë serbe në veriun e Kosovës, Mitrovicë veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, më 27 nëntor ...

Haradinaj: Dorëheqjet e kryetarëve të veriut, të pashqyrtueshme

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se nuk kanë mundësi t’i shqyrtojnë letërdorëheqjet e kryetarëve të tre komunave veriore të Kosovës.

Çfarë thotë KQZ për dorëheqjet e kryetarëve të komunave të veriut?

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka treguar se a do të nisë procedura zgjedhore pas dorëheqjes së kryetarëvë të komunave me shumicë serbe në veri të vendit, raporton ...

Pronat shoqërore në komunat serbe mund t’i ‘shpëtojnë’ privatizimit

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për kthimin e ndërmarrjeve shoqërore nga Agjencia Kosovare për Privatizim, në menaxhim të Komunës së Mitrovicës së Veriut, ...