Postet nga: Komuna

Vërshimet në Vushtrri, komuna shpall gjendje emergjente

Për shkak të reshjeve të shumta të shiut që kanë ndodhur orëve të fundit, Komuna e Vushtrrisë ka shpallur gjendje emergjente.

Situatë e qetë në Zveçan

Situatë e qetë vazhdon të mbizotërojë edhe sot në Zveçan.

Situata në veri, flet kryetari i Zveçanit: Nëse krijohen kushtet patjetër që do të shkoj në komunë

Kryetari i zgjedhur i Zveçanit, Ilir Peci ka thënë se prej kur është betuar si kryetar komune, vetëm njëherë ka qenë në objektin e saj, të ...

Tensionet në veri, vjen reagimi i KFOR-it

Që nga orët e para të mëngjesit, serbë lokal në Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq kanë nisur protestë kundër vendosjes së kryetarëve të zgjedhur në ...

Policia për situatën në veri: Organet e drejtësisë e cilësojnë rastin ‘Sulm Kundër Rendit Kushtetues’

Që nga mesdita e së premtes, në katër komunat me shumicë serbe, është dëgjuar alarmi i sigurisë dhe më pas janë parë qytetarë serb që kanë bllokuar hyrjet ...

VIDEO – Kryetari i Zubin Potokut pret që të pranohet nga të gjithë qytetarët

Izmir Zeqiri nga radhët e PDK-së ka dhënë sot betimin si kryetar i komunës së Zubin Potokut.

Dosja ndaj zyrtarëve që akuzohen se regjistruan kundërligjshëm disa persona në Komunën e Fushë Kosovës

Latif Ibrahimi dhe Bejtullah Shala u ulën sot në bankën e të akuzuarve për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Komuna e Kosovës që ka arritur të punësojë 11 persona me aftësi të kufizuara

Personat me aftësi të kufizuara janë grupi më e diskriminuar i shoqërisë. Këtyre personave u mohohen të drejtat më elementare, përfshirë edhe të drejtën në ...