Postet nga: Komuna

Ujësjellësi "Prishtina" ankohet se kompanitë që rregullojnë rrugët po i mbyllin pusetat e kanalizimit

Ujësjellësi "Prishtina" për dy ditë rresht ka bërë të ditur se kompanitë që merren me rregullimin e rrugëve po i mbyllin pusetat e kanalizimeve.

Një 18 vjeçar në rrezik për jetë nga rrëzimi i një lisi në 'Marash' të Prizrenit

Një 18 vjeçar ka pësuar lëndime të rënda, derisa dy të tjerë poashtu kanë pësuar lëndime nga rrëzimi i një lisi në 'Marash' të ...

Dëmtohet ndriçimi publik në Viti, reagon komuna

Është dëmtuar një pjesë e konsiderueshme e ndriçimit publik, përgjatë shëtitores skaj lumit Morava e Binçes në Viti. Komuna, nëpërmes një reagimi, kë...

Arrihet marrëveshja për menaxhimin e hapësirës së Teatrit ‘Oda’

Teatri “Oda”, Qendra Multimedia dhe Komuna e Prishtinës kanë arritur një marrëveshje bashkëpunimi për menaxhimin dhe shfrytëzimin e hapësirës së Teatrit “Oda”.

Gashi flet për rrënimet në Obiliq: Në vend të tregut do të ndërtohen parkingje publike

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi është deklaruar rreth aksionit të sotëm të komunës që ka nisur rrënimin e objekteve të tregut në qytet.

(VIDEO) Rrënohen objektet e tregut në Obiliq

Komuna e Obiliqit mëngjesin e sotëm ka ndërmarrë aksion për rrënimin e objekteve të tregut në qytet.

 Nijazi Kryeziu, ish drejtor i Urbanizmit jep mbrojtjen para Gjykatës

Kryesues i Asamblesë Komunale në Prizren, Drejtor i Urbanizmit në Komunën e Prizrenit, këshilltar i ish kryeparlamentarit Kadri Veseli, janë detyrat të cilat Njazi Kryeziu i ka mbajtur ...

Në mes të vapës, banorët e Janjevës së Lipjanit nuk kanë ujë të pijshëm

Komuna e Lipjanit këto ditë po krenohet për ndërtimin e “shtigjeve të ecjes” në qytet, mirëpo fshatra rreth saj po përballen me mungesë të ujit ...