Postet nga: Komuna

A po amnistohet korrupsioni me numrin e vogël të aktakuzave nga denoncimet e Auditorit?

Për gjashtë vite me radhë, Zyra Kombëtare e Auditorit denoncoi mbi 300 raste ku dyshohej për korrupsion.

Kryetari i Gjakovës me mbi gjysmë milioni pasuri të paluajtshme

Ardian Gjini, kryetar i Komunës së Gjakovës, njëherësh nënkryetar i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka deklaruar në Agjencinë ...

Rama: Është thënë që unë e kam bërë këtë këmbim, është e pavërtetë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama në një konferencë për media tha sot se ishin cak i sulmeve sa i përket çështjes së këmbimit të pronave.

Një i lënduar nga rënia e çatisë së objektit të Komunës së Prishtinës në lagjen ‘Arbëria’ - VIDEO

Një person ka mbetur i lënduar nga rënia e çatisë së objektit të Komunës së Prishtinës në lagjen ‘Arbëria' sot rreth orës 13:00.

Instalimi i kamerave në kryeqytet, pse u kritikua e çfarë thanë komuna, policia e AIP

Njoftimi për instalim të kamerave të sigurisë në kryeqytet ka nxitur reagime të ndryshme tek qytetarët të cilët nuk e kishin shumë të qartë se sa do ...

Pas zgjidhjes së kontestit gjyqësor, në Sanatoriumin e Kaçanikut parashihen veprimtari të ndryshme

Sanatoriumi në Kaçanik, një vend i gjelbëruar, i rrethuar nga lisa, kodra, pisha, prej ku mund të shohësh edhe majën më të bukur, Lubotenin, po vlerë...

Pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare për të dalë nga Kosova

Pritje disa orësh janë regjistruar sot në orën 09:00 të mëngjesit në disa prej pikë-kalimeve kufitare për të dalë nga Kosova.

‘Patatja e nxehtë’ – Kontrata kolektive ua merr komunave mbi 26 milionë euro në 2024

Kontrata kolektive e lidhur mes Ministrisë së Arsimit dhe Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës po u shkakton probleme financiare komunave të Kosovës.