Postet nga: komuna e vushtrrisë

Shpallet gjendje emergjente në Vushtrri

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka shpallur gjendje të emergjencës civile për shkak të rrezikut nga vërshimet nga lumi Silnica.

FOTO - Reshjet në Vushtrri mbushin rrugën, Komuna thotë se situata është nën-kontroll

Reshjet e fundit të shiut dhe borës të cilat kanë përfshirë të gjithë vendin që nga nata e mbrëmshme dhe kanë vazhduar gjatë ditës së sotme, ...

Tahiri: Projektbuxheti 2021, i padrejtë për Vushtrrinë

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, e ka cilësuar si të padrejtë Projektbuxhetin për vitin 2021 për Komunën që ai drejton.

Komuna e Vushtrrisë nënshkruan kontratë 14 mijë euro për funizim me paisje dhe materiale mbrojtëse për pandeminë

Komuna e Vushtrrisë gjatë muajit korrik ishte furnizuar me materiale higjenike në bazë të një kontrate të nënshkruar në vlerë 27 mijë e 331.

Vushtrria ndanë rreth 11 mijë euro për ta dekoruar qytetin në kohë pandemie

Komuna e Vushtrrisë ka ndarë rreth 11 mijë euro për t’i shpenzuar për dekorimin e qytetit për festat e fundi vitit.

Vushtrri: 140 mijë euro kushtoi studimi, 250 mijë euro ndahen për efektet e pandemisë

KALLXO.com gjatë muajit shtator ka raportuar se Komuna e Vushtrrisë ka planifikuar të shpenzojë 140 mijë euro për të bërë një studimin mbi ndikimin e pandemisë COVID-19 në ...

Pesë shkolla në Vushtrri u mbyllën, mësimi mbahet në distancë

Nga fillimi i vitit shkollor më 14 shtator deri më 30 tetor në shkollat fillore dhe të mesme në Komunën e Vushtrrisë nga 198 mësimdhënësit e testuar për ...

Në fshatrat e Vushtrrisë bereqet shumë, blerës pak

Familja Pllana nga komuna e Vushtrrisë këtë vit nga arat e marra me qera ka grumbulluar mbi 150 ton patate dhe mbi 200 mijë kilogramë qepë, por edhe kultura të tjera. ...