Postet nga: komuna e vushtrrisë

Objekti i vjetër i shkollës së Stanofcit të Epërm, mollë sherri në mes Komunës dhe një pjese të banorëve

Disa nga banorët e fshatit Stanofc i Epërm të Vushtrrisë nuk po pajtohen me vendimin e kryetarit të kësaj komune, Xhafer Tahiri që objekti i shkollës ...

Xhafer Tahiri emëron drejtorët e rinj pas prishjes së koalicionit me LVV-në

38 ditë pas prishjes së koalicionit të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje në Vushtrri, kryetari Xhafer Tahiri ka emëruar drejtorët e rinj të drejtorive ...

Komuna e Vushtrrisë fton të moshuarit që të regjistrohen për vaksinim kundër COVID-19

Komuna e Vushtrrisë gjatë ditës së djeshme ka njoftuar të moshuarit e komunës dhe ata të cilët kanë sëmundje kronike që t’i japin informatat personale ...

Komuna e Vushtrrisë hap konkurs për 12 vende punë në QKMF

Komuna e Vushtrrisë, përkatësisht Drejtoria e Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale ka hapur konkurs për vende të lira të punës në Qendrën Kryesore ...

Vushtrri, kryetari ndalon përdorimin e aseteve komunale për fushatë

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dje nxorri një urdhëresë për ndalimin e përdorimit të aseteve të komunës për zgjedhje.

Xhafer Tahiri përplasje me LVV-në në Vushtrri, rrezikohet koalicioni

Kuvendi Komunal i Vushtrrisë sot  ia ka dhënë dritën e gjelbër Planit të Rimëkëmbjes Ekonomike të propozuar nga kryetari, Xhafer Tahiri.

Shtatë muaj pas hapjes së tenderit, Vushtrria nënshkruan kontratën për furnizimin e shkollave me dru

121 mijë e 120 euro i ka ndarë Komuna e Vushtrrisë për furnizimin e shkollave të ulëta, të mesme si dhe çerdhes publike,  me mbi tre mijë metra dru.

Vetëm në Vushtrri rreth 500 shtëpi të prekura nga vërshimet

Komuna e Vushtrrisë ka qenë një nga komunat më të prekura nga vërshimet që ndodhën ditëve të fundit si pasojë e reshjeve të shiut e borës.