Postet nga: Komuna e Rahovecit

Komuna e Rahovecit ende pa zgjidhje për dëmet nga vërshimet e shtatorit

Vërshimet të cilat ndodhen për shkak të reshjeve të shiut në komunën e Rahovecit kanë shkaktuar dëme milionëshe në amvisëri, ekonomi familjare, biznese, infrastrukturë ...

Matja e përmbushjes së premtimeve nga qeverisja e Smajl Latifit

Një komunë relativisht e vogël në rajonin e Dukagjinit, e që ka diversitet kulturor, fetar, e etnik duhet të mbajë një ‘sy çelë’ edhe për problemet e mundshme ...

Zgjedhen fituesit e grantit të performancës komunale, Rahoveci në vendin e parë

Komuna e Rahovecit është komuna me performancën më të mirë komunale për vitin 2020, duke u zgjedhur fituese në vendin e parë të kuadër të grantit të performancë...

Reagon kryesuesi i Kuvendit të Rahovecit pasi kryetari Latifi e largoi nga foltorja

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka larguar nga foltorja kryesuesin e Kuvendit Komunal, Defrim Kafexhiun, pas një përplasje verbale që patën të premten gjatë seancë...

Komuna e Rahovecit tash e dy vite pa asnjë noter, kryetari kërkon zgjidhje sa më shpejtë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka ngritur shqëtësimin për mungesën e një noteri në këtë komunë.

Raportimi i KALLXO.com, ngritet aktakuzë për korrupsion ndaj ish drejtorit të Shëndetësisë në Rahovec

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë për korrupsion ndaj ish drejtorit të Shëndetësisë në Komunën e Rahovecit, Samir Mustafës.

Pesë raste të dhunës në familje janë raportuar brenda 24 orëve të fundit në Kosovë

Brenda 24 orëve të fundit janë raportuar pesë raste të dhunë në familje.

Smajl Latifi fitoi më së shumti nga votat me kusht

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka publikuar rezultatet e votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta në komunën e Rahovecit.