Postet nga: KOmuna e Prishitnes

Festat e fundvitit, mbyllet rruga “Xhorxh Bush” në Prishtinë

Rruga nga Katedralja në drejtim të Hotel Grand nga sot, e shtunë, do të jetë e mbyllur për kalimin e veturave.

Asamblisti i LDK-së në Prishtinë Fisnik Osmani jep dorëheqje

Asamblisti i Lidhjes Demokratike e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Fisnik Osmani ka ofruar dorëheqje nga kjo pozitë.

Përparim Rama emëron zyrtarë për monitorim të punës së Institucioneve të Kujdesit Primar Shëndetësor

Ditë më parë kryetari i komunës së Prishtinës Përparim Rama ka miratuar vendimin për emërimin e zyrtarëve për monitorim të punës së ...

Komuna e Prishtinës ndan 180 mijë euro për blerje të senzorëve akustik që do masin zhurmën në lokale

Komuna e Prishtinës ka shpallur tender me vlerë 180 mijë euro për furnizim me senzorë akustik për matjen e zhurmës në qytet.

Përparim Rama nisi detyrën e kryetarit me inspektime

Edhe pse me ekip të pa formuar zyrtarisht, kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, i cili nuk ka mbushur ende një muaj nga marrja e detyrë...

Pas interesimit të KALLXO.com, komuna liron hapësirën gjelbëruese të uzurpuar në "Ulpianë" (FOTO)

Qytetarë të lagjes "Ulpiana" në Prishtinë kanë raportuar në KALLXO.com kanë raportuar se një banor kishte uzurpuar hapësirën gjelbëruese, të cilën e kishte shndërruar ...

Prishtina ndan rreth 70 mijë euro për renovim të pushimores për të moshuarit në Istog

Komuna e Prishtinës ka në plan të investojë rreth 70 mijë euro për renovimin e pushimores për të moshuarit në Istog.

(FOTO) Zvarritje e pafundme në rikonstruktim, gjendje e rëndë në disa rrugë të lagjes “Mati 1”

Punimet në rikonstruktim të rrugës “Muharrem Fejza” bashkë me rrugicat përreth në lagjen “Mati 1” në Prishtinë kanë filluar që nga muaji prill i këtij viti dhe nuk ...