Postet nga: Komuna e Malishevës

Japonia dhuron 15 kamionë për mbeturina për katër komuna të Kosovës

Ambasada Japoneze në Kosovë ka njoftuar se kanë dhuruar 15 kamionë për mbledhjen e mbeturinave për katër komuna në Kosovë.

Kjo është gjendja e mjedisit në Banjë të Malishevës

Asambleisti nga rradhët e LDK-së në komunën e Malishevës, Valon Krasniqi, ka dërguar fotografi në adresë të KALLXO.com ku shihet gjendja e mjerueshme e disa ...

Të hënën hapet çerdhja publike në Malishevë

Drejtoria për Arsim dhe Edukim e Komunës së Malishevës ka njoftuar nga e hëna, më datë 7 shtator do hapet çerdhja publike në këtë komunë.

Shpenzimet e Ragip Begajt për dreka, karburante e telefon

Gjatë vitit 2019, shpenzimet e zyrës së Kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj kanë qenë 11,653 euro. Këto shpenzime përfshijnë ato të karburanteve, telefonit, pritjeve zyrtare, ...

Katër të dyshuar rrahin një person në Malishevë

Një person ka marrë lëndime të rënda trupore pasi është rrahur nga katër të dyshuar.

Malishevë, personit të varrosur dje i dalin sot rezultatet për COVID-19

Komuna e Malishevës ka njoftuar për rastet e reja me COVID-19. Dy rastet e reja në këtë komunë janë nga fshati Carrallukë dhe Lladrovc. Por, siç njofton ...

Vdes ish-drejtori komunal i Malishevës, Hajrullah Mazreku

Komuna e Malishevës ka njoftuar se ka vdekur veterani i luftës së UÇK-së dhe ish drejtori komunal, Hajrullah Mazreku nga Malisheva.

Ujëvarat e Mirushës disa javë pa ujë, komuna thotë se arsyeja është mungesa e reshjeve

Ka disa javë që nuk ka kaluar ujë nëpër ujëvarën atraktive të Mirushës përderisa komuna e Malishëvës po thotë se mungesa e ...