Postet nga: komuna e lipjanit

Lipjani pa dekorime edhe këtë fundvit?

Kanë mbetur edhe disa javë deri në fundvit. Disa nga komunat e Kosovës kanë ndarë buxhetin për stolisjen e qyteteve për festat e dhjetorit.

Asamblisti i LDK-së në Lipjan ka kërkuar nga punëtorët e tij ta votojnë Vjosa Osmanin

Asamblisti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Komunën e Lipjanit, Fadil Sopa, i cili njëherësh është pronar i qendrës tregtare “7 Vë...

Maltreton fizikisht vajzën dhe bashkëshorten, arrestohet nga Policia

Në qytetin e Lipjanit Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një burrë nën dyshimin se ka maltretuar fizikisht dhe psikikisht bashkëshorten dhe vajzën e tij.

Lipjani pritet të bëhet me shtigje të ecjes dhe biçikletave

Në Komunën e Lipjanit kanë filluar punimet në implementimin e projektit për shtigjet e ecjes dhe shtigje të biçikletave në qytet.

Kadri Veseli e mirëpret në PDK ish-kryetarin e Vetëvendosjes në Lipjan

Kadri Veseli i ka uruar mirëseardhje në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) ish-kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan, Selatin Retkocerit.

(FOTO) Renovohet reparti i Gjinekologjisë në Lipjan

Komuna e Lipjanit ka njoftuar se reparti i Gjinekologjisë në komunën e Lipjanit ka marrë pamje të re.

Komuna e Lipjanit dënon aktin e dëmtimit të varrezave ortodokse në këtë qytet

Këshilli i Drejtorëve të Komunës së Lipjanit, i udhëhequr nga kryetari, Imri Ahmeti, kanë dënuar aktin e dëmtimit të varreve në varrezat ortodokse serbe ...

Mërgimtarëve u lejohet të parkojnë në oborrin e komunës

Komuna e Lipjanit ka bërë të ditur se me propozimin e kryetarit Imri Ahmeti dhe me vendim të bordit të drejtorëve, që nga nesër me 16 korrik 2019, do ...