Postet nga: komuna e lipjanit

Çerdhja publike në Lipjan rihapet të mërkurën

Komuna e Lipjanit ka bërë të ditur se që nga nesër (e mërkurë) do të bëhet rihapja e çerdhes publike në këtë komunë.

Kuvendi Komunal i Lipjanit miraton ndarjen e 40 mijë eurove bursa për studentët

Kuvendi Komunal i Lipjanit ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën ka miratuar disa propozime.

Komuna e Lipjanit ndan bursa për studentët e dalluar

Kuvendi i Komunës së Lipjani nesër pritet ta miratojë rregulloren për ndarjen e bursave për studentët e dalluar.

Kuvendi komunal i Lipjanit miraton pako emergjente me mbi 154 mijë euro

Kuvendi Komunal i Lipjanit në një mbledhje të jashtëzakonshme unanimisht ka miratuar një pako emergjente me vlerë prej 154 mijë e 735 euro bashkë me lehtësirat financiare për biznese, ...

COVID-19: Nga 3 raste në komunat e Gjilanit, Lipjanit e Vitisë

Instituti Kombëtar  i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), ka njoftuar se 26 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar, ndërsa 8 të tjerë janë shëruar.

Kurti dhe dy ministrat e tij në detyrë vizitojnë Komunën e Lipjanit

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim kryeministrin në detyrë të Albin Kurtin, ministren në detyrë të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilja ...

Investimet e Qeverisë në Komunën e Lipjanit për vitin 2020

Në orët e hershme të mëngjesit të së dielës, Kuvendi i  Kosovës me 63 vota pro, miratoi Buxhetin e Kosovës për vitin 2020.

Suspendohen 3 punëtorë të Qendrës Mjekësore në Janjevë, nuk respektuan gjendjen emergjente

Komuna e Lipjanit ka njoftuar se me vendim të Drejtoreshës së Shëndetësisë, Merita Bytyqi janë suspenduar nga puna tre punëtorë të Qendrës së Mjekësisë ...