Postet nga: komuna e lipjanit

Vrasja e trefishtë në Lipjan, komuna pezullon aktivitetet e “Mërgata Fest dhe Sport”

Pas tragjedisë e cila ndodhi gjatë ditës së djeshme në fshatin Rufc i Vjetër në Lipjan, komuna ka vendosur që të pezullojë të gjitha aktivitetet e “Mërgata ...

Hajdari: Kompania që dëshiron të ndërtojë parkun industrial, nga viti i kaluar në pritje të përgjigjes nga Komuna e Lipjanit

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, sot para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka folur për Projektligjin për parqet industriale dhe teknologjike.

Komuna e Lipjanit: Lumi Sitnica do të pastrohet javën e ardhshme - VIDEO

Ndotja në lumin Sitnica, te shtigjet e ecjes në Lipjan, e ka preokupuar të riun nga Lipjani, i cili ka vendosur që të ndërmarrë një iniciativë.

Siguria publike nën udhëheqjen e Imri Ahmetit

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, derisa kandidonte për t’u rizgjedhur në këtë pozitë, në debatin zgjedhor për zgjedhjet komunale të vitit 2021, ishte përkujdesur që të ...

Kanoset drejtori i Inspektoratit në Lipjan, thotë se dikush ia vendosi një fishek në veturë

Drejtori i Inspektoratit në Komunën e Lipjanit, Flamur Sylejmani, ka gjetur dje në veturën e tij një fishek.

Komuna e Lipjanit anulon rregulloren me rregullore

Komuna e Lipjanit ka anuluar një rregullore të nxjerrë në tetor 2022 lidhur me 'Vendosjen, Ndërtimin dhe Largimin e Objekteve të Përkohshme në Pronën Publike' me rregullore tjeter, ...

Rruga e lënë pas dore - VIDEO

Rruga që të shpie nga Prishtina për në Lipjan, tash e disa vite është në gjendje të rëndë. Pamjet tregojnë për gjendjen e rënduar të rrugë...

Gjendja e shtyllës elektrike në qendër të Lipjanit rrezikon qytetarët – FOTO

Një shtyllë elektrike në qendër të Lipjanit, po paraqet rrezik për qytetarët që kalojnë në atë pjesë.