Postet nga: komuna e kamenicës

Asociacioni Komunave reagon pas vendimit Gjykatës Kushtetuese për reformën e arsimit në Kamenicë

Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për reformën në arsim në Komunën e Kamenicës.

Kryetari i Kamenicës komenton vendimin e Gjykatës Kushtetuese për iniciativën e reformës në arsim

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila hodhi poshtë vendimin e MASHTI-it për organizimin e mësimit ...

Gjykata Kushtetuese e shpall jo ligjore vendimin e MASHTI për mësimin plotësues në Kamenicë

Gjykata Kushtetuese e ka hedhur poshtë vendimin e Ministrisë së Arsimit për organizimin e mësimit alternativ të përshpejtuar dhe përcaktimit të organizimit në objektet shkollore në ...

Arrestimet në Kamenicë, zyrtarët nënshkruan se e pranuan mallin pa e pranuar, kompania mori paratë e nuk dërgoi inventarin në shkolla

Një tender në vlerë 35 mijë eurove ka qenë cak i hetimeve të Krimeve Ekonomike ndërsa katër persona janë arrestuar nën dyshimin për keqpërdorim të detyrë...

Arrestohen 3 zyrtarë të Komunës së Kamenicës, dyshohen për keqpërdorim me tenderë

Tre zyrtarë të Komunës së Kamenicës dhe një pronar i kompanisë janë arrestuar sot për shkak të dyshimit për keqpërdorim me tenderë.

Pak nxënës e shumë mësimdhënës

Dy vajzat e Fekir Ilazit nga fshati Debëllde i Vitisë i ndjekin mësimet në fshatin Kabash, rreth 10 kilometra larg shtëpisë së tyre.

Qëndron Kastrati i shkruan letër të hapur kryetarit të ri të Kamenicës: Pres reflektim dhe jo veprime populliste

Kryetari në largim i Kamenicës, Qendron Kastrati, i ka shkruar një letër kryetarit të posa zgjedhur të kësaj komune, Kadri Rrahimajt.

‘Marrëveshja’ AAK-LVV në Kamenicë, tri drejtori dhe posti i nënkryetarit të Komunës për AAK-në

Në komunën e Kamenicës, kandidati i LVV-së, Kadri Rahimaj ka marrë mbështetjen e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK)në garën e ...