Postet nga: komuna e kaçanikut

Mësuesit e Lavdrim Muhaxherit e Ridvan Haqifit rrëfejnë sjelljet e tyre në shkollë

Mësuesit e Lavdrim Muhaxherit e Ridvan Haqifit rrëfejnë sjelljet e tij në shkollë

Përkrahësja e PDK-së në Kaçanik lë Drejtorinë e Shëndetësisë për t`u bërë drejtoreshë shkolle

Diana Bajrami- Reka, përkrahëse e Partisë Demokratike të Kosovës, deri të premten e javës së kaluar ka qenë Drejtoreshë e shëndetësisë dhe Mirëqenies ...

Vetëvendosjes i ‘del problem’ me garën e brendshme për Kaçanikun

Shukri Luta nga Lëvizja Vetëvendosje në Kaçanik ka akuzuar kryesinë qendrore të kësaj partie se ia ka hedhur poshtë kandidaturën për të parin e ...

Komuna e Kaçanikut pagoi 180m² asfalt pa u shtruar fare

Në projektin “Zgjerimi i rrugës Avdurrahim Shehu” në komunën e Kaçanikut në fillim të kontratës ishte planifikuar se do të shtoheshin me asfalt - beton 2016 m², ...

Kaçaniku kërkon 2,000 litra oksigjen medicinal

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Komunën e Kaçanikut, trajton edhe pacientët që janë të infektuar me COVID-19.

Lumi 'Lepenc' dhe lumi 'Nerodime', dalin nga shtrati në Kaçanik

Komuna e Kaçanikut ka njoftuar se lumi "Lepenc" dhe lumi "Nerodime" kanë dalë nga rrjedha normale e shtratit nëpër disa vende.

Veseli viziton bizneset në Kaçanik

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka qëndruar sot në komunën e Kaçanikut ku bashkë me kryetarin e Komunës, Besim Ilazi, kanë vizituar ...

Bërllogu e infrastruktura e shkollave, pasqyra e qeverisjes së Besim Ilazit 

Duke qenë në mesin e dhjetë komunave të para për performancë komunale, Kryetari i Komunës së Kaçanikut Besim Ilazi tha se ndihet krenar për punën ...