Postet nga: Komiteti Olimpik i Kosovës

Vdes kampioni i aeronautikës, Hizdri Gubetini

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se ka vdekur kampioni i aeronautikës, Hizdri Gubetini.

KOK në pritje të përgjigjes nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar për çështjen e boksierëve

Për shkak të problemeve politike, boksierëve kosovarë iu pamundësua pjesëmarrja në Kampionatin Botëror të Boksit që u mbajte në Beograd, kryeqytetin e Serbisë.

KOK-u shpërblen me nga 10 mijë euro kampionet olimpike

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës ka vendosur që t’i shpërblejë kampionet olimpike, xhudistët Distria Krasniqi dhe Nora Gjakovën, për suksesin e arritur ...

Komiteti Olimpik i Kosovës: Do të padisim ata që po e keqpërdorin imazhin e xhudisteve tona

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) përmes Facebook-ut ka bërë të ditur se kampionet olimpike të Kosovës në xhudo, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kanë pranuar me ...

VIDEO: Presidentja Vjosa Osmani ia dorëzon flamurin ekipit olimpik

11 sportistëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” sot u është dorëzuar flamuri shtetëror.

Vrapi i vështirë i Musa Hajdarit

 Musa Hajdari, atleti nga Kamenica që për herë të dytë ka arritur që t’i bashkohet ekspeditës së Kosovës në Lojërat Olimpike në Tokio këtë ...

Kombëtarja e Kosovës në hendboll përfiton grantin e IOC-së prej 80 mijë dollarë

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se Bordi Ekzekutiv në mbledhjen të mbajtur të martën, ka përzgjedhur se cilën kombëtare do ta mbështes me ...

Federatat sportive ende pa buxhet, KOK-u kërkon ndihmë nga MKRS-ja

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, kanë takuar Ministrin e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çekun, duke kërkuar nënshkrimin e Memorandumeve të Bashkëpunimit me federatat ...