Postet nga: Komisioni

Rizvanolli: Trepça ka më shumë punëtorë në administratë se sa minatorë, për shkak të ndikimit politik në punësime

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli në raportimin para komisionit parlamentar për Ekonomi, ka thënë se ndërmarrja publike “Trepça” ka shënuar përparim që nga fillimi ...

Rizvanolli:  Situata me energji elektrike është e jashtëzakonshme

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se situata më energji elektrike në vend është e jashtëzakonshme. Kjo sipas saj për shkak të çmimit të lartë të ...

Deputeti Haliti: Mungesa e klasifikimit të mbeturinave ndikon direkt në jetën e qytetarëve

Në mbledhjen e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave të Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver ...

Ministri, Liburn Aliu nuk merr pjesë në Komisionin për mbikqyrjen e financave, nuk dihet arsyeja

Në Komisionin për mbikqyrjen e financave të Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturor nuk ishte i pranishëm ministri i kësaj ministrie, Liburn Aliu.

Tërhiqet Projektligji për Kinematografi, rikthehet për diskutim te kineastët

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka tërheqë Projektligjin për Kinematografinë nga procedura për dërgimin e tij për miratim në Kuvendin e Kosovës, ...

Hajrulla Çekun e akuzojnë në Komision për favorizim të projekteve të OJQ-ve nga Prizreni

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku është akuzuar nga deputetët e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport se po i favorizon ...

Mbyllet për media raportimi i ministrit të Mbrojtjes

Në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes raportimi i ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj po vazhdon i mbyllur për media.

KKTK raporton në Kuvend, akuzohet për veprime antiligjore

Deputetja Eliza Hoxha i ka akuzuar anëtarët e Bordit të Këshillit të Kosovës për Trashëgiminë Kulturore për veprime antiligjore gjatë emërimeve në ...