Postet nga: Komisioni për siguri

Strategjia e Sigurisë 2022-2027 diskutohet me dyer të mbyllura në Komision

 

Komisioni për Siguri i Kosovës takon me Komisionerin dhe ish-Komisionerin e Ushtrisë së Gjermanisë

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe të Mbrojtjes ka mbajtur një takim ku kanë diskutuar me Eva Högl, Komisionere Parlamentare për Forcat e Armatosura të Gjermanisë dhe ...

Komisioni për Siguri viziton pikën kufitare në Bërnjak

Anëtari i Komisionit për për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes Mefail Bajqinovci, ka njoftuar se sot e kanë vizituar pikën kufitare në Bërnjak. Sipas tij ...

Sveçla kërkon nga deputeti i Listës Serbe të apeloj që Radojiçiqi të kthehet në Kosovë për t’u përballur me drejtësinë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka raportuar sot në Komisionin për Siguri dhe Mbrotje.

Sveçla për liberalizimin e vizave: S’do të lëmë gurë pa lëvizur që ta realizojmë këtë të drejtë të qytetarëve

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se do të realizojë takime dhe vizita shtesë në mënyrë që të bëjmë çdo gjë që ë...

Sveçla: Kemi goditur 50 grupe kriminale në vend

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka vlerësuar se ministri që ai e drejton e ka përmbyllur me sukses vitin e parë.

Bekë Berisha për policët kufitar në Gjakovë: Në mesin e tyre ka që s’janë të korruptuar

Gjatë raportimit në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes të Drejtori të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, kryetari i këtij Komisioni, deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ...

Komisioni për Siguri i hap rrugën nismës legjislative për komisionerin e FSK-së

Me 7 vota për, një kundër dhe një abstenim, e pas shumë polemikash deputetët e komisionit për Siguri i kanë hapur rrugën nismës Legjislative pë...