Postet nga: Komisioni për Punë të Jashtme

Anëtarë të Komisionit për Punë të Jashtme e konsiderojnë si pazar politik emërimin e djalit të Haxhi Shalës si Konsull

Gjatë ditës së djeshme u publikua në media lajmi se djali i deputetit Haxhi Shala, Flakroni, me dekretin e ish presidentit Hashim Thaçi është emëruar konsull i ...

Debat i nxehtë në Komisionin për Punë të Jashtme - VIDEO

Debati i nxhehtë midis antëtarëve të Komisionit për punë të jashtme nga radhët e LDK-së dhe LVV-së, gjatë raportimit të Ministres së jashtme, Meliza Haradinaj, ishte ...

Deputetja e VV-së jep versionin e vet për incidentin në Kuvend me kolegët e LDK-së

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Fitore Pacolli ka thënë se pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme, deputetët e LDK-së, Arben Gashi dhe Kujtim ...

Komisioni Parlamentar shqyrton shkresën drejtuar BE-së me kërkesë liberalizimin e vizave për Kosovën

Komisioni Parlamentar për Punë të Jashtme është mbledhur sot për ta shqyrtuar një kërkesë që po planifikojnë ta drejtojnë tek vendet e Bashkimit  Europian për t'u ...

Konjufca thotë se do t'i drejtohet Kushtetueses për refuzimin e Presidentit për shkarkimin e ambasadorëve

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, ka folur lidhur me vendimet e tij për shkarkimet e disa ambasadorëve dhe kompetencat e Presidentit për t'i ...

Konstituohet Komisioni Parlamentar për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Në mbledhjen e parë të tij është konstituuar Komisioni Parlamentar për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

Alma Lama për shtyrjen e raportimit të saj: Deputetët po kanë frikë nga e vërteta

Disa muaj pas shkarkimit të saj si ambasadore e Kosovës në Itali, Alma Lama kishte kërkuar që të raportojë në Komisionin  për Punë të Jashtme, por se ...

Hoxha për liberalizimin: Kemi përkrahjen e Gjermanisë, heziton Franca

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha tha se Kosova e ka mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave por kanë hasur hezitim nga Franca.