Postet nga: komisioni i venecias

Projektligji për KPM-në procedohet për votim në seancë plenare, opozita kërkon të dërgohet në Komision të Venecias

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal ka proceduar për votim në lexim të dytë në Kuvendin e Kosovës, raportin me amendamente të komisioneve ...

A duhet të dërgohet projektligji për KPM-në tek Komisioni i Venecias?

Ligji i ri i cili po përgatitet për Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM) mund të përfundojë për vlerësim në Komisionin e Venecias.

Haxhiu: Komisioni i Venecias nuk e rekomandon zgjerimin e anëtarëve të Këshillit Prokurorial

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një konferencë për media ka folur për pjesëmarrjen që ka pasur javën e kaluar në Komisionin e Venecias, aty ...

Ku ka mbetur vetting-u në drejtësi?

Zhvillimi i procesit të vetting-ut në sistemin e drejtësisë në Kosovë, i nisur nga Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti qysh në fillim të mandatit të saj, vazhdon ...

BE mirëpret vendimin e Konjufcës për të konsultuar në Komisionin e Venecias Ligjin për KPK-në

Bashkimi Evropian ka mirëpritur vendimin e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, për të dërguar për mendim në Komisionin e Venecias, Projektligjin për ...

Haxhiu: Komisioni i Venecias rekomandon zhvillimin e procesit të Vetingut për nivelet e larta në sistemin e drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, gjatë raportimit në Komisionin Ad-Hoc për Zhvillimin e Procesit të Vlerësimit Kalimtar tha se zhvillimi i sistemit të Vetingut ne sistem të ...

Haxhiu: Komisioni i Venecias votoi pro ndryshimit të Projektligjit për Verifikimin dhe Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikuar

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu përmes një video mesazhi ka bërë të ditur se Komisioni i Venecias ka votuar pro ndryshimeve në Projektligjin për Byronë Shtetë...

Mali i Zi i drejtohet Komisionit të Venecias për Ligjin e Presidentit

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, kërkoi nga Komisioni i Venecias të nxjerrë një opinion urgjent për ndryshimin e Ligjit për Presidentin e Malit të Zi, ...