Postet nga: Komisioni Hetimor Parlamentar

Në mungesë kuorumi dështon mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar për energjinë

Në mungesë kuorumi Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, nuk e ka mbajtur mbledhjen e sotme.

Debat mes Mimoza Kusari-Lilës dhe Ferat Shalës, deputetët e LVV-së lëshojnë mbledhjen (VIDEO)

Është ndërprerë mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me menaxhimin e krizës energjetike, në të cilën ishte duke u intervistuar, ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, ...

Kuvendi miraton buxhetin për Komisionin Hetimor në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022

Me 87 vota për asnjë kundër dhe një abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar buxhetin e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë ...

Rizvanolli thotë se kriza energjetike është duke vazhduar

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka drejtuar një sërë pyetjesh në drejtim të ministres së Ekonomisë, Artane Rizvanolli, e cila është duke u intervistuar në ...

Përpilohet lista e dokumentacionit për hetim në sektorin e energjisë

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv, rregullator dhe në ndërmarrje publike, ka pë...

PDK thotë se qytetarët po vazhdojnë të paguajnë energjinë me 100 për qind rritje

Partia Demokratike e Kosovës në një konferencë për media e kanë cilësuar si të pa drejtë vendimin e Qeverisë për rritje të çmimit të energjisë elektrike.

Abdixhiku për komisionin hetimor për energjinë: Refuzimi i hetimit, është shenjë frike e pushtetit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas dështimit të formimit të Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me menaxhimin e krizës energjetike nga ana e ...

LVV e quan përpjekje të kundërligjshme formimin e komisionit hetimor për energjinë

Kryetarja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila e ka quajtur të përpjekje të kundërligjshme formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me menaxhimin e ...