Postet nga: Komisioni Hetimor Parlamentar

Kica-Xhelili kërkon llogari nga deputetët që po bojkotojnë komisionin hetimor për rezervat shtetërore

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica-Xhelili, i ka pyetur deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje përse po e bojkotojnë për shtatë herë me radhë ...

Pushteti kritikohet për bllokimin e konstituimit të komisionit hetimor parlamentar për rezervat shtetërore

Pas një debati disaorësh, që u përcoll me akuza e kritika, si nga opozita por edhe pozita, Kuvendi i Kosovës me 69 vota pro themeloi në shtator të ...

Albulena Haxhiu

Albulena Haxhiu: Gjykata Kushtetuese është bërë institucion aleat i opozitës

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu ka akuzuar sot institucionin e Gjykatës Kushtetuese, duke thënë se është bërë aleat i opozitës.

Kuvendi themelon Komisionin Hetimor për rezervat shtetërore

Pas disa orësh diskutime, Kuvendi i Kosovës ka themeluar Komisionin Hetimor Parlamentar lidhur me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore, si dhe dyshimet pë...

LDK kërkon themelimin e një Komisioni Hetimor Parlamentar për rezervat shtetërore

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon themelimin e një Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore si dhe keqpërdorimet ...

Kusari Lila: A nuk po i besoni prokurorisë, apo e konsideroni veten hetues me të aftë?

Kryetarja e grupit parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari – Lila e ka konsideruar hap të ngutshëm kërkesën e LDK-së për formimin e Komisionit hetimor parlamentar për ...

Në mungesë kuorumi dështon mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar për energjinë

Në mungesë kuorumi Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, nuk e ka mbajtur mbledhjen e sotme.

Debat mes Mimoza Kusari-Lilës dhe Ferat Shalës, deputetët e LVV-së lëshojnë mbledhjen (VIDEO)

Është ndërprerë mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me menaxhimin e krizës energjetike, në të cilën ishte duke u intervistuar, ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, ...