Postet nga: Kombëtarja e Zvicrës

Formacionet e Zvicrës dhe Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ka bërë publik formacionin për ndeshjen kundër Zvicrës që ka nisur para pak minutave.

Sonte Zvicra-Kosova, ja çfarë thonë nga dy kampet

Sot në ora 18:00, Kosova dhe Zvicra do të ndeshen për herë të parë, në një ndeshje miqësore.

VIDEO - Futbollistët e Kosovës priten me këngë në aeroportin e Zvicrës

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës janë pritur në mënyrë madhështore në momentin kur kanë aterruar në aeroportin e Zvicrës për ndeshjen e nesë...

VIDEO – Futbollistët e Kosovës nisen për në Zvicër

Kombëtarja e Kosovës nesër duke filluar nga ora 18:00 në Cyrih do të përballet kundër Zvicrës në ndeshjen e dytë miqësore për kë...

Këta janë 23 futbollistët që Giresse i fton për debutimin e tij tek Kosova

Trajneri i Kosovës, Alain Giresse ka bërë publike listën e të ftuarve për dy ndeshjet në kuadër të ndeshjeve miqësore për muajin mars.

Trajneri i Zvicrës flet për ndeshjen kundër Kosovës

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Zvicrën në kuadër të ndeshjeve miqësore të muajit mars. Sot gjatë ditës Kombëtarja e Zvicrë...

Zvicra publikon listën për ndeshjen kundër Kosovës

Futbollistët shqiptar, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri pritet që të përballen me Kombëtaren e Kosovës.

Granit Xhaka: Thirrje kam marrë vetëm nga Lorik Cana dhe jo nga Federata e Shqipërisë

Granit Xhaka ka treguar arsyen se përse nuk luan për Kombëtaren e Shqipërisë, por mbron ngjyrat e Kombëtares së Zvicrës.