Postet nga: kombëtarja e kosovës

Kryeministri Albin Kurti viziton Kombëtaren e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot e ka vizituar Kombëtaren e Kosovës që po qëndron në hotelin “Emerald”, ka njoftuar Federata e Futbollit e Kosovës.

Zyrtare: Amir Rrahmani do t’i mungojë Kosovës në ndeshjet ndaj Lituanisë, Suedisë dhe Spanjës

Kombëtarja e Kosovës ka marrë një lajm të keq nga kapiteni Amir Rrahmani.

Fotogaleri - Kombëtarja e Kosovës mban stërvitjen e parë para ndeshjes ndaj Lituanisë

Kosova sot ka mbajtur stërvitjen e sotme në fushën e Kampit Nacional Edukativ në Hajvali.

FFK largon portierin Arijanet Muric për arsye disiplinore

Federata e Futbollit e Kosovës, ka njoftuar se portieri Arijanet Muric është larguar nga kampi i ekipit kombëtar për arsye disiplinore.

Kosova luan miqësore me Lituaninë

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në mars.

FIFA publikon ranglistën e re, Kosova nuk lëviz nga vendi 117

FIFA e ka publikuar gjatë ditës së sotme ranglistën e re për muajin dhjetor.

Datat kur Kosova do të luajë me Spanjën

Kombëtarja e Kosovës A në futboll kualifikimet në për Kampionatin Botëror “Qatar 2022”, do t’i nisë ndaj Suedisë.

Datat kur Kosova zhvillon ndeshjet për kualifikimet për Botërorin "Qatar 2022"

Kombëtarja e Kosovës gjatë ditës së sotme ka mësuar emrat e kundërshtarëve për kualifikimet e Kampionatit Botëror “Qatar 2022”.