Postet nga: kombëtarja e kosovës

“Dardanët” e zhvillojnë stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj San Marinos

Kombëtarja e Kosovës sot ka zhvilluar stërvitjen e fundit para miqësores ndaj San Marinos.

Challandes e publikon listën e futbollistëve për miqësoret kundër San Marinos e Maltës

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ek a bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet miqësore të qershorit.

Visar Bekaj ftohet nga Kosova për ndeshjet e qershorit

Portieri i Tiranës, Visar Bekaj, është ftuar nga Kombëtarja e Kosovës për ndeshjet e qershorit.

Kosova luan me Maltën e Guinenë, jo me Kazakistanin e Komorosin

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se janë ndërruar dy prej katër miqësoreve të qershorit për Kombëtaren e Kosovës A në futboll ...

FFK-ja konfirmon miqësoret me Ishujt Komore dhe Gambinë

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka konfirmuar se Kombëtarja e Kosovës në qershor do t’i luajë katër ndeshje miqësore.

Kosova bie për tri pozita në renditjen e re të FIFA-s

Kombëtarja e Kosovës A në futboll te djemtë ka rënë për tri pozita në renditjen e re të FIFA-s.

Valon Berisha mungon ndaj Suedisë

Mesfushori kosovar Valon Berisha do të mungojë ndaj Suedisë të dielën, ndeshje që luhet në kuadër të kualifikimeve për kampionatin botëror “Katar 2022”.

VIDEO- Kosova mban stërvitjen e dytë para ndeshjes ndaj Suedisë

Kombëtarja e Kosovës sot e ka mbajtur stërvitjen e dytë në fushën e Kampit Nacional Edukativ në Hajvali