Postet nga: kombëtarja e kosovës

Rreth 50 pretendentë për të marrë pozitën e trajnerit të Kosovës

Rreth 50 kandidatë kanë aplikuar për të marrë drejtimin e Kombëtares së Kosovës në futboll.

Kombëtarja e Kosovës do të bëhet me trajner të ri në vitin 2022  

Kombëtarja e Kosovës A në futboll në kategorinë e djemve do ta mësojë emrin e trajnerit të ri në muajin mars.

Ky është orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve

Është publikuar orari i ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës për ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Hidhet shorti për Ligën e Kombeve, këta janë kundërshtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për Ligën e Kombeve për edicionin 2022/2023.

Kosova pëson humbje nga Shqipëria

Kombëtarja e Kosovës në futboll në konkurrencën e vajzave ka pësuar humbje me rezultat 3:1 përballë kombëtares së Shqipërisë.

Gianni De Biasi pritet të largohet nga Kombëtarja e Azerbajxhanit

Ish-trajneri i Shqipërisë në futboll, Gianni De Biasi pritet që të largohet nga drejtimi i kombëtares së Azerbajxhanit.

Kombëtarja e Maqedonisë që ka vlerë më të vogël se Kosova shkon në play-off për botëror

Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut arriti që të sigurojë play-offin për kualifikimet për botërorin “Katar 2022” pas fitores kundër Islandës me rezultat 3:1, duke u renditur ...

Renditja e FIFA-s, Jordania në pozitë më të mirë se sa Kosova

Kombëtarja e Kosovës zhvillon sot ndeshjen miqësore përballë Jordanisë.