Postet nga: kombëtarja e kosovës

Kurti e Çeku vizitojnë Kombëtaren e Kosovës

Kurti e Çeku vizitojnë Kombëtaren e Kosovës, i urojnë suksese në dy ndeshjet e radhës

Nga ndeshjet e qershorit deri tek mos ftesa e disa lojtarëve dhe sukseset e yjeve të Kosovës – Giresse zbulon të gjitha në konferencë

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Alain Giresse ka folur rreth të gjitha temave që përfshijnë kampion dardan në një konferencë për media në ...

Ndryshon ranglista e FIFA-së, Kosova ngritet në pozitë

FIFA ka bërë publike listën e renditjes së kombëtareve, ku ka pasur disa ndryshime, përfshi edhe Kosovën e Shqipërinë..

Tre futbollistëve të kombëtares së Kosovës iu rritet vlera e kartonit nga Transfermarkt

Tre futbollistëve të Kombëtares së Kosovës iu është rritur vlera e kartonit sipas ueb-faqes për vlerësimin e futbollistëve, transfermakt.com.

Formacionet e Zvicrës dhe Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ka bërë publik formacionin për ndeshjen kundër Zvicrës që ka nisur para pak minutave.

IFFHS: Kjo është përbërja më e mirë e Kosovës në Futboll

Faqja ndërkombëtarë IFFHS ka bërë publike 11-shën më të mirë të Kombëtares së Kosovës në futboll ndër vite.

Xhaka e Shaqiri pritet të luajnë kundër Kosovës më 29 mars

Yjet e futbollit si Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka pritet që shumë shpejt të kenë përballë yjet e kombëtares së Kosovës.

Kosova shënon fitore kundër Turqisë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll në konkurrencën e djemve ka shënuar fitore përballë kombëtares të Turqisë.