Postet nga: kolumbi

Policia kolumbiane arreston kosovarin më të kërkuar në Evropë dhe Kolumbi me nofkën ‘Gucci’

Një person që dyshohet se është me prejardhje nga Kosova, i njohur me nofkën “Gucci”, e që është konsideruar si njëri nga njerëzit më të kërkuar ...

VIDEO: Kolumbi, shembet një pjesë e stadiumit, ka të vdekur e të lënduar

Së paku katër persona kanë vdekur e qindra të tjerë janë lënduar nga shembja e një stadiumi të garës me dema në qendër të Kolumbisë, njofton ...

Një prokuror paraguaian anti-mafia vritet në muajin e mjaltit në Kolumbi

Një prokuror i profilit të lartë paraguaian që luftoi kundër krimit të organizuar në vendin e tij është qëlluar për vdekje gjatë muajit të mjaltit në Kolumbi.

Pamje nga kapja e nëndetëses me 4 tonë kokainë në Kolumbi (VIDEO)

Një nëndetëse me katër ton kokainë është sekuestruar nga Forcat detare kolumbiane.

Kapet njeriu më i kërkuar i drogës në Kolumbi

Është kapur trafikanti më i kërkuar i drogës në Kolumbi dhe kreu i bandës më të madhe kriminale në vend.

Presidenti kolumbian urdhëron ushtrinë t'u japë fund protestave në Kali

Ushtria e Kolumbisë ka rritur kontrollin në qytetin Kali, epiqendrën e protestave kundër qeverisë, që po mbahen në këtë shtet për më shumë se një muaj ...

Tensione për shkak të coronavirusit, vdesin 23 persona në një burg në Kolumbi

Të paktën 23 persona kanë vdekur në një nga burgjet më të mëdha të Bogots në Kolumbi, pas asaj që autoritetet po thërrasin një përpjekje masive pë...