Postet nga: Kolinda Grabar Kitaroviq

Presidentja kroate i demanton deklaratat e pretenduara për Bosnjën

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq, mohoi se ka deklaruar se Bosnja dhe Hercegovina është shtet i paqëndrueshëm nën kontrollin e islamit militant.

Presidentja e Kroacisë thotë se Bosnje e Hercegovina kontrollohet nga islami militant

Bosnje e Hercegovina kontrollohet nga islami militant, i cili është dominues në përcaktimin e agjendave, ka thënë presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq, gjatë vizitës në Izrael.

Shkoi për Trumpin në Amerikë por atje Thaçi takon presidenten e Kroacisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për sesionin e Asamblesë së përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku ...

Presidentja kroate kundër shkëmbimit të territoreve Kosovë- Serbi

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar- Kitaroviq është shprehur kundër idesë së shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Presidenti Meta dekoron homologen e tij kroate

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta vlerësoi me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar” presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq.

Video: Presidentja kroate në zhveshtore uron lojtarët për fitoren

Pas fitores së kombëtares së Kroacisë ndaj ekzekutimit të penalltive, presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar -Kitaroviq, ka vizituar lojtarët në dhomat e zhveshjes për t'i uruar pë...

Pyetjet për Luftën 'u Shtypën' Gjatë Vizitës së Vuçiçit në Kroaci, Thonë Deputetët

Deputetë të opozitës në Kroaci kritikuan zyrtarët në Zagreb të cilët udhëzuan gazetarët të mos e pyesnin presidentin serb Aleksandar Vuçiq për retorikë...

Vuçiq Bën Thirrje për Marrëdhënie më të Mira me Kroacinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nisi të hënën një vizitë dyditëshe në Kroaci.