Postet nga: kolinda Grabar Kitarovic

Zgjedhjet presidenciale në Kroaci, Zoran Milanoviq shumë afër fitores

Kroatët sot kanë votuar në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Në garë ishin presidentja aktuale, Kolinda Grabar – Kitaroviç dhe ish-kryeministri, Zoran Milanoviq.

Kroaci, sot po mbahet rrethi i dytë i zgjedhjeve presidenciale

Në Kroaci sot po zhvillohet rrethi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat më shumë se 3.8 milionë qytetarë kroatë me të drejtë vote mund të zgjedhin mes Kolinda Grabar-Kitaroviç, ...

Erdogan do ndryshimin e Marrëveshjes së Dejtonit të Bosnjës

Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Ankara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologia e tij kroate ranë dakord të dy se marrëveshja e ...

Serbia i dha Kroacisë ‘Informacione të Vjetruara’ për Personat e Zhdukur

Aktivistët shprehën zemërim pasi Kroacia tha se tre persona të zhdukur gjatë kohës së luftës, për të cilët presidenti i Serbisë së fundmi ...

Presidentja e Kroacisë në Mesin e Politikaneve më të Fuqishme në Botë

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, gjendet në vendin e 14-të femrave më të fuqishme në politikë, në listën e hartuar nga revista prestigjioze amerikane, Forbes.

Thaçi Udhëton në Kroaci, Takohet me Presidenten Kroate

Presidenti Thaçi  ka udhëtuar sot për në Kroaci, ndërsa nesër do të takohet me Presidenten Kolinda Grabar-Kitaroviq.