Postet nga: Koalicioni

Nisma e AKR Bashkë në Drenas

Kandidati Isa Xhemajlaj nga subjekti politik Nisma do të mbështetet edhe nga Aleanca Kosova e Re në garën për të parin e Drenasit.

PDK i Përgjigjet Pacollit: S’e Kemi Njet me Ndërru!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli në një konferencë për media tha sot se nuk do të bashkëpunojë me “PDK-në e sotme”.

AKR Pak e Interesuar për Koalicion me Vetëvendosjen

Pas koalicionit me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në kuadër të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Lëvizja Vetëvendosje synon të lidhë aleancë ...

Deputetët Heshtin për ‘Presidentin’ Thaçi

Ditën kur zgjedhja e Presidentit do të hyjë në rend dite në Kuvendin e Kosovës, deputetët do të konsiderohen më shumë numra e veprime matematikore, sesa njerë...

Mustafa për Thaçin: Rival dhe Partner

“Unë sot jam para jush me zotin Thaçi, liderin e PDK-së. Mund të them edhe me rivalin më të madh të LDK-së, sepse ne si parti politike gjithmonë kemi ...

Mustafa: Nuk ka Arsye që Thaçi të Mos Jetë President

E kjo marrëveshje parasheh që pranvera e vitit të ardhshëm ta gjejë kreun e PDK-së, Hashim Thaçi, në krye të shtetit, në pozitën e Presidentit të ...

Viti i ‘Bashkëjetesës’ Mustafa- Thaçi, në Skaner të Analistëve

Analistët e vlerësojnë se 365 ditëshi i qeverisjes së Isa Mustafës, ka qenë si hije e qeverisjes së Hashim