Postet nga: koalicioni qeveritar

Kuvendi

Gara e hershme për President, kronikë e një tensioni të paralajmëruar

Shpallja e kandidaturës për president të ardhshëm të vendit nga ana e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, “ka trazuar” ...

ZKM: Sot nuk pritet të ketë takim të koalicionit qeverisës

Zyra e Kryeministrit të Kosovës e ka mohuar se kryeministri Avdullah Hoti ka pasur sot takim të caktuar me partnerët e koalicionit qeverisës, ndonëse mediat kanë ...

Hoti takon sot partnerët e koalicionit

Partnerët e koalicionit qeverisës në Kosovë pritet të mblidhen në një takim sot pasdite.

Xhavit Haliti: PDK duhet të hyjë në koalicionin qeveritar

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se partia duhet të hyjë në koalicionin qeveritar.

‘Kriza’ në koalicionin qeverisës, LDK komenton kërkesat e AAK-së

Zhvillimet e fundit lidhur me dialogun me Serbinë, si dhe hyrja e pjesëtarëve të xhandarmërisë serbe në territorin e Kosovës kanë shpërfaqur pakënaqësitë ...

Mustafa: Marrëdhëniet me ShBA-në kanë hyrë në fazë kritike

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka reaguar pas deklaratave të senatorit Perdue për largimin e tarifës ose tërheqjen e trupave amerikane nga ...

‘Epidemia’ e mungesës së kuorumit në Kuvend

Mungesa e kuorumit dhe vonesat në nisjen e seancave, ishin karakteristikë edhe këtë javë në Kuvendin e Kosovës.

Kadri Veseli: Më parë bie qeveria se sa largohen amerikanët

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka paralajmëruar se të gjitha qeveritë mund të bien kur janë në pyetje raportet me Shtetet e Bashkuara dhe prezencën ...