Postet nga: koalicioni LVV LDK

Hekuran Murati - LDK-së: Leni kushtëzimet, t’ia fillojmë punës!

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit është zgjedhur deputet i Kuvendit, ka kërkuar nga LDK që të ndalë kushtëzimet ...

Sot në ora 14:00 ‘takimi i madh’ LVV-LDK

Dy partitë deri dje opozitare, sot fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit, pritet të takohen sot për të nënshkruar një dokument mbi bashkëqeverisje për katër vitet ...

Vjosa Osmani: Agim Veliu ka kontribuar në programin qeverisës LVV-LDK

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka vlerësuar angazhimin e nënkryetarit tjetër të LDK-së, Agim Veliu në programin qeverisës mes LVV-së dhe LDK-së.

Osmani: Nga nesër do të vendoset për ndarjen e ministrive

Kandidatja për kryeministre e Kosovës nga radhët e LDK-së dhe nënkryetarja e kësaj partie, Vjosa Osmani tha se do të ketë koalicion ndërmjet LDK-së ...

VV-LDK takohen sot në zyret e Kuvendit për koalicionin

Dy partitë, deri dje opozitare tani fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës,do të takohen sot në ora 16:00 në ambientet e ...

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK

Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e ...

Isa Mustafa mbledh Kryesinë e LDK-së

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj.

LDK dhe VV takohen nesër për harmonizim të programeve

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të takohen nesër për të diskutuar mbi çështjet teknike programore.