Postet nga: koalicioni aak-psd

AAK-PSD ‘pranoi’ donacion vetëm 150 euro nga nënkryetari i partisë (Dokument)

Zgjedhjet e fundit nacionale të 6 tetorit, njëjtë si të gjitha zgjedhjet e tjera në Kosovën e pavarur, ishin të jashtëzakonshme apo të parakohshme.

Sa qytetarë të Obiliqit e votuan kryetarin e tyre?

Kryetari i Komunës së Obiliqit dhe njëherësh kandidat për deputet nga koalicioni AAK – PSD, Xhafer Gashi, nuk ka arritur që të marrë votat e nevojshme pë...

Premtimet e koalicionit AAK-PSD për investime ekonomike

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj në DebatPernime, ka treguar sesi AAK-ja ka parashikuar ta bëjë ndarjen e buxhetit për, ...

Zotimi i Daut Haradinaj: Kush nuk ka qenë në luftë do të largohet nga lista e veteranëve

Në DebatPernime, kandidati i AAK-së për deputet, Daut Haradinaj është pyetur edhe për keqpërdorimet në listat e veteranëve, për të cilat ka thënë se ...

AAK kundër Dardan Molliqajt për dënimet për korrupsion

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dalë kundër qëndrimeve të Dardan Molliqajt, partnerit të koalicionit në garën e 6 tetorit.

VIDEO: Kur këshilltari i Haradinajt ftonte Shpend Ahmetin t'ia pastrojë çizmet

Sot janë në një koalicion, por dikur ata kundërshtonin fort njëri- tjetrin.

Zyrtarizohet koalicioni AAK-PSD

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është zyrtarizuar koalicioni parazgjedhor mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate.