Postet nga: kllokot

I dëmtohet lapidari i varrit të babait, policia po e heton rastin

Një burrë nga Kllokoti është ankuar në Policinë e Kosovës se gjatë vizitës në varrezat e fshatit kishte vërejtur se lapidari i varrit të babait të tij ...

Provokimi i ‘rrejshëm’, keqinterpretimi i videos me flamurin e UÇK-së në veturë

Një veturë me targa të rajonit të Gjilanit, e cila është parë me një flamur të UÇK-së duke valuar në dritaren e saj, është bërë lajm nga disa ...

E mitura nga Kllokoti u dhunua dhe më pas lindi fëmijë, arrestohet i dyshuari nga Shqipëria

Një e mitur nga Kllokoti raportohet se është dhunuar seksualisht nga një i dyshuar, shtetas i Shqipërisë.

Kllokot, i vidhet vetura

Një person nga Kllokoti ka raportuar në Policinë e Kosovës së iu është vjedhur vetura.

Aktakuzë ndaj 4 personave për shitblerje të votave në zgjedhjet e 17 tetorit

Prokuroria e Gjilant ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M. K., A. D., A. T. dhe Xh. B., për shkak të veprave penale cenimi i përcaktimit të ...

Komuna e Kllokotit shkon në balotazh

Komuna e Kllokotit, në zgjedhjet lokale të këtij viti nuk ka arritur të zgjedhë kryetarin në raundin e parë të zgjedhjeve.

Arrestohet një person për mashtrim më subvencione

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK) e Policisë së Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e veprës penale - mashtrim ...

Kllokot, rrokulliset automjeti i zjarrfikësve të Vitisë, lëndohen dy zjarrfikës

Një automjet i zjarrfikësve të Vitisë është rrokullisur në Kllokot, ku si pasojë dy persona kanë marrë lëndime trupore.