Postet nga: Klinika e Pulmologjise

Trupi i të vdekurit nga COVID-19 pret 11 orë në Klinikën e Pulmologjisë

Një person ka vdekur sot rreth orës 03:00 të mëngjesit në Klinikën e Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. I ndjeri kishte qëndruar pë...

VIDEO: Qytetari xhiron gjendjen në toaletin e klinikës ku trajtohen pacientët me COVID-19

Papastërti, lagështi dhe mungesë e mjeteve higjienike janë parë sot në një nga toaletet e Klinikës së Pulmologjisë në QKUK ku po trajtohen edhe pacientët me ...

Klinika e Pulmologjisë me probleme shumë, Ministri Zemaj komenton papastërtitë në këtë Klinikë

Tash e katër muaj bëhet thirrje nga Institucionet Shëndetësore që të mbahet pastërtia personale dhe e rrethit ku jetojmë, por në Klinikën e Pulmologjisë, ...

Prishtinë: Pamje shqetësuese në Klinikën e Coronavirusit nuk ka sapun

Pa letër, sapunë e dezinfektues e në kushte jo të mira higjenike janë momentalisht tualetet e Klinikës së Pulmologjisë në Prishtinë.

Gjendje e tmerrshme në Klinikën e Pulmologjisë në QKUK - VIDEO

Një qytetar ka dërguar një video në adresë të KALLXO.com, ku shihet gjendja e ‘mjerueshme’ në Klinikën e Pulmologjisë në QKUK, në Prishtinë.

FOTO: ‘Shtrati i improvizuar’ në Klinikën e Pulmologjisë, pacienti duke u trajtuar në koridor

Në Klinikën e Mushkrive një pacient është duke u trajtuar në koridor.

Drejtoresha e Pulmologjisë, Rukije Mehmeti e infektuar me COVID-19

Drejtoresha e Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë, Rukije Mehmeti,  ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Rrëfimet e familjarëve të pacientëve të prekur me COVID-19: Të gjitha barnat po i blejmë me vetëfinancim - VIDEO

Familjarë të shumë pacientëve të shumtë të shtrirë në Klinikat e Shërbimit Spitalor të Kosovës, mund të shihni çdo ditë në oborre, me qese në dorë e ...