Postet nga: Klinë

Plagosje Aksidentale me “Kallashnikov”

Mbrëmë, pak pas mesnatës, një person është arrestuar në qytetin e Klinës pasi që i njëjti dyshohet se ka plagosur me armë zjarri viktimën e ...

Arrestohen Dy Persona që Sulmuan Policët

Dy persona janë arrestuar të shtunën në mbrëmje në qytetin e Klinës nën dyshimin se kanë sulmuar zyrtarët policorë.

Fakte të Shpejta për Klinën

Sokol Bashota sivjet e ka nisur gjysmën e dytë të mandatit të tij të tretë në krye të komunës.

Mjerimi në Shkollë, ‘Luksi’ në Shesh dhe Paratë e Dhëna ‘Kesh’ në Klinë

Kryetari i komunës së Klinës, Sokol Bashota, ka dhënë versionin e tij të asaj se pse komuna që ai drejton shpërndau para në të gatshme pë...

Sokol Bashota në ‘Jeta në Klinë’

Sokol Bashota në ‘Jeta në Klinë’

Kryetari i komunës së Klinës, Sokol Bashota, do të dalë të dielën para Jeta Xharrës dhe asamblistëve të komunës që drejton për të ...

Vetëvendosje: Bashota po Ikë Nga Drejtësia

Vetëvendosje: Bashota po Ikë Nga Drejtësia

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar sot që “të dënohet” kryetari i Klinës, Sokol Bashota, i cili po dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare ...

Bastisje në Komunën e Klinës, i Dyshuar edhe Sokol Bashota

Bastisje në Komunën e Klinës, i Dyshuar edhe Sokol Bashota

Hetuesit policorë janë larguar me dokumente nga Komuna e Klinës.

Komuna e Klinës Anulon Grevën për Lushtakun

Punëtorët e administratës komunale në Klinë do ta kenë sot ditë të zakonshme pune pasi një grevë e thirrur në mbështetje të kryetarit të Skënderajt, ...