Postet nga: Kino Armata

Nis sot në Prishtinës festivali ‘Kino n’shehër’

Organizuar nga Aleanca Franceze e Prishtinës, Kino ARMATA dhe Termokiss, nis sot në Prishtinës edicionin i parë i festivalit "Kino n'shehër".

Kino Armata dhe Termokiss mbajnë javën e filmit francez

Nga 13 deri në 29 gusht 2019 në Kino Armata dhe Termokiss në Prishtinës do të mbahet java e filmit francez “Kino n’sheher”.

Nis nesër në Prishtinë dialogu muzikor ‘Monotone'

Për 5 ditë më radhë, nga 26 deri më 29 korrik 2019, në Kino Armata në Prishtinë do të mbahet dialogu muzikor “Monotone”.

Filma e ‘Anibarit 2019’ shfaqen edhe në Prishtinë

Disa prej filmave që do të shfaqen në kuadër të edicionit të sivjetëm të Festivali të animuar "Anibar”, do të shfaqen edhe në Prishtinë.

Nis sot në Prishtinë 'Java e Filmit Kosovar'

Me shfaqjen e filmit artistik të metrazhit të shkurtër “Ajo” të More Raçës dhe filmit artistik të metrazhit të gjatë "Martesa" të Blerta Zeqirit, do të nisë sot ...

Filmi dokumentar për IRA-n shfaqet sot të 'Kino ARMATA'

Në Kinemanë 'ARMATA'  në Prishtinë shfaqe sot në mbrëmje, në ora 19:00 filmin dokumentar “Disappeared by the IRA” me regji të Alison Millar.

Paratë nga promovimi i albumit të Rona Nishliut shkojnë për SOS fshtatrat

Pavarësisht numrit të madhe të ulëseve, Kino Armata në Prishtinë, ishte e vogël të mërkurën në mbrëmje për t’i zënë adhuruesit ...

Javën e ardhshme fillon edicioni i dytë i 'Prishtina Jazz Week'

Edicioni i dytë i 'Prishtina Jazz Week', do të nisë fillim e javës së ardhshme në Kino Armata.