Postet nga: kinë

Ekonomia e Kinës tkurret për herë të parë në disa dekada

Ekonomia e Kinës u tkurr në tremujorin e parë të këtij viti - për herë të parë në disa dekada - pasi koronavirusi ka detyruar biznese dhe ...

Bie numri i të infektuarve me koronavirus në Kinë

Kina raportoi për rënie të numrit të rasteve të reja me koronavirus, krahasuar me një ditë me parë, por, në të njëjtën kohë, vuri re rritje ...

Kina raporton rritje të numrit të të infektuarve me koronavirus

Kina ka raportuar numrin më të madh të rasteve të reja me koronavirus në pothuajse gjashtë javë.

Kina krijon listën e kafshëve që mund të kultivohen për mish

Qeveria kineze ka nxjerrë një draft-listë të bagëtive të cilat mund të konsumohen për mish në vazhdën e epidemisë së coronavirusit, e cila dyshohet të ketë origjine ...

Vuhani, pas gati 11 javësh, del nga izolimi

Pas 76 ditësh, qyteti Vuhan i Kinës, ku janë shfaqur rastet e para me koronavirus në fund të vitit të kaluar, ka dalë nga izolimi.

Për herë të parë, Kina nuk raportoi ndonjë rast të vdekjes nga COVID-19

 

Shenzheni ndalon konsumimin e mishit të maces dhe qenit

Shenzheni është bërë qyteti i parë kinez që ka ndaluar shitjen dhe konsumimin e mishit të qenit dhe maces.

Pasojat nga COVID-19, Banka Botërore paralajmëron ‘dhimbje ekonomike’ për Azinë

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!