Postet nga: kinë

Sulm me thikë në Kinë, gjashtë persona të vrarë

Gjashtë persona janë vrarë dhe një është plagosur si pasojë e një sulmi me thikë herët në mëngjes në një kopsht fëmijësh në qytetin Lianjiang, provincë...

13-vjeçarja kineze shpenzoi rreth 64 mijë dollarë nga kursimet e prindërve të saj në video-lojëra

Një vajzë 13-vjeçare në Kinë i ka shpenzuar rreth 64 mijë dollarë nga paratë e prindërve të saj në video-lojëra në telefon këtë vit, duke ua zbrazur ...

Kinë, të paktën 29 persona kanë humbur jetën nga zjarri në një spital në Pekin

Një zjarr në një spital në Pekin ka lënë të vdekur të paktën 29 persona dhe ka detyruar dhjetëra të evakuohen, ka thënë një zyrtar i qeverisë ...

Ukraina dhe tregtia në qendër të vizitës së udhëheqësve evropianë në Kinë

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, mbërritën sot në Kinë për një vizitë tre-ditore.

Kina përshkallëzon retorikën armiqësore kundër Shteteve të Bashkuara

Mandati i ri i Presidentit Xi Jinping nënkupton mes të tjerash edhe eliminimin e çdo kundërshtimi të mundshëm ndaj programit të tij ultra-nacionalist për ta pozicionuar ...

Xi Jinping nis mandatin e tretë historik si president i Kinës

Udhëheqësi i Kinës Xi Jinping e ka siguruar një mandat të tretë historik si president nga parlamenti i vendit.

Kinë, autoritetet kineze thonë se kanë klonuar me sukses 3 'super lopë' shumë produktive

Shkencëtarët kinezë i kanë klonuar me sukses tri "super lopë" që mund të prodhojnë një sasi jashtëzakonisht të lartë qumështi, raportoi media shtetërore, duke e ...

Mjegulla shkakton grumbullim të më shumë se 200 makinave në Zhengzhou të Kinës

Një person mbeti i vdekur pas një grumbullimi masiv ku u përfshin më shumë se 200 makina në qytetin qendror kinez Zhengzhou të mërkurën.