Postet nga: Kina

Kina thotë se nuk do ta armatosë Rusinë kundër Ukrainës

Kina i është përgjigjur kritikave perëndimore duke thënë se do të mbetet neutrale në luftën Rusi-Ukrainë dhe nuk do t'i shesë armë asnjërës palë. ...

Kina do të vendosë një zonë të ndalim-fluturimit afër Tajvanit

Kina do të vendosë një zonë të ndalim-fluturimit në veri të Tajvanit të dielën, për shkak të, siç tha Ministria e Transportit të Tajvanit, “aktiviteteve hapësinore”.

Kina vazhdon manovrat ushtarake pranë Tajvanit 

Kina vazhdoi të hënën manovrat e saj ushtarake në shkallë të gjerë pranë Tajvanit, për të tretën ditë radhazi, si hakmarrje ndaj takimit të presidentes së ...

Shkencëtari kinez: COVID-19 mund të ketë origjinën nga njerëzit

Një shkencëtar kinez ka pretenduar se virusi COVID-19 mund të ketë origjinën nga njerëzit, raporton CNN.

Kina simulon goditjen e “objektivave kyçë” në Tajvan

Kina ka simuluar goditjen precize ndaj objektivave kyçë në Tajvan dhe në ujërat përreth në ditën e dytë të stërvitjeve ushtarake.

Shefja e FMN-së: Rritja ekonomike do të jetë e ngadalshme jashtë Indisë dhe Kinës

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) pret vetëm rritje të ngadalshme ekonomike në vitet në vijim, pavarësisht tregjeve të punës, ka thënë shefja e kësaj ...

Si nënkontraktues të Kinës në Serbi, ku po ndërtojnë rrugë Radoiçiq dhe Vesellinoviq?

Çfarë kanë të përbashkët Pozhega, Llajkovaci dhe Pozharevci në Serbi?

Shefi i NATO-s: Kina po i ndihmon ekonomisë ruse

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë të mërkurën se Kina është duke i ndihmuar ekonomisë së Rusisë, teksa kjo e fundit përballet me sanksionet e ...